top of page

Thu, 20 Jan

|

cegiełka 40 zł

PIOSENKI PORTOWE recital aktorski OLA LIS

Aktorka oraz jej pianista ratują się z tonącego okrętu. Podczas oczekiwania na pomoc próbują ukoić rozszalałe jak morze wokół nerwy za pomocą znanych i lubianych piosenek (a w repertuarze mają m.in. przeboje Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Seweryna Krajewskiego, Grzegorza Turnau

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
PIOSENKI PORTOWE recital aktorski OLA LIS
PIOSENKI PORTOWE recital aktorski OLA LIS

Czas i lokalizacja

20 Jan 2022, 19:00

cegiełka 40 zł , Teatr Dialog

O wydarzeniu

Ola Lis – wokal, scenariusz Ignacy Jan Wiśniewski – piano, aranżacje Maria Szachnowska – scenografia, kostiumy, projekcje Tomasz Valldal Czarnecki – współpraca reżyserska Projekt zrealizowano dzięki Stypendiom Artystycznym Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Miasta Gdańska.

Ola Lis – polska aktorka teatralna, telewizyjna i głosowa, wokalistka, instrumentalistka, lektorka i dialogistka. Urodziła się w Zabrzu, a wychowała w Koszalinie, gdzie ukończyła Liceum Muzyczne im. Grażyny Bacewicz w klasie altówki. Równolegle uczestniczyła w zajęciach Studia Artystycznego prowadzonych przez małżeństwo Krzysztofa i Halinę Ziembińskich, artystów związanych z koszalińskim BTD. Teatralna pasja zwyciężyła, kiedy dostała się na Wydział Aktorski PWST we Wrocławiu.

Po studiach zadebiutowała na scenie Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, z którym etatowo była związana przez kilka następnych lat, a obecnie współpracuje z Kujawsko-Pomorskim Teatrem Muzycznym. Toruń mocno wpisuje się w jej zawodową ścieżkę, choć obecnie mieszka w Trójmieście, gdzie aktorsko i wokalnie realizuje się na nadmorskich scenach (Gdyńskie Centrum Kultury, Teatr Boto, Teatr Zielony Wiatrak).

Zagrała kilkadziesiąt ról teatralnych, ale najważniejszą z nich jest Wiera Gran z „Jutro będzie za późno” Wiesławy Sujkowskiej w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej (2016, Teatr Muzyczny w Toruniu). Spektakl został dostrzeżony i nagrodzony na wielu festiwalach. Ta wyjątkowa kreacja w szczególny sposób łączy w sobie aktorski, wokalny i muzyczny warsztat aktorki. Poza teatrem z pasją odnajduje się w dubbingu – od kilku lat współdziała w zespole trójmiejskiego Studia Tercja, które udźwiękowiło tysiące odcinków kreskówek i seriali młodzieżowych. Nie tylko użyczyła głosy całemu wachlarzowi postaci, ale również napisała dialogi do setek odcinków. A poza tym tym tłumaczy i pisze piosenki, świetnie śpiewa i gra na ukulele. Tworzy adaptacje i opracowania muzyczne do spektakli dla dzieci, prowadzi warsztaty aktorskie i dubbingowe.

BILETY

 • PORTOWE PIOSENKI - OLA LIS

  CEGIEŁKA NA WSPARCIE TEATRU DIALOG

  PLN 40.00
  Sale ended

Total

PLN 0.00

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page