top of page

Thu, 20 Jan

|

cegiełka 40 zł

PIOSENKI PORTOWE recital aktorski OLA LIS

Aktorka oraz jej pianista ratują się z tonącego okrętu. Podczas oczekiwania na pomoc próbują ukoić rozszalałe jak morze wokół nerwy za pomocą znanych i lubianych piosenek (a w repertuarze mają m.in. przeboje Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Seweryna Krajewskiego, Grzegorza Turnau

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
PIOSENKI PORTOWE recital aktorski OLA LIS

Czas i lokalizacja

20 Jan 2022, 19:00

cegiełka 40 zł , Teatr Dialog

O wydarzeniu

Ola Lis – wokal, scenariusz Ignacy Jan Wiśniewski – piano, aranżacje Maria Szachnowska – scenografia, kostiumy, projekcje Tomasz Valldal Czarnecki – współpraca reżyserska Projekt zrealizowano dzięki Stypendiom Artystycznym Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Miasta Gdańska.

Ola Lis – polska aktorka teatralna, telewizyjna i głosowa, wokalistka, instrumentalistka, lektorka i dialogistka. Urodziła się w Zabrzu, a wychowała w Koszalinie, gdzie ukończyła Liceum Muzyczne im. Grażyny Bacewicz w klasie altówki. Równolegle uczestniczyła w zajęciach Studia Artystycznego prowadzonych przez małżeństwo Krzysztofa i Halinę Ziembińskich, artystów związanych z koszalińskim BTD. Teatralna pasja zwyciężyła, kiedy dostała się na Wydział Aktorski PWST we Wrocławiu.

Po studiach zadebiutowała na scenie Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, z którym etatowo była związana przez kilka następnych lat, a obecnie współpracuje z Kujawsko-Pomorskim Teatrem Muzycznym. Toruń mocno wpisuje się w jej zawodową ścieżkę, choć obecnie mieszka w Trójmieście, gdzie aktorsko i wokalnie realizuje się na nadmorskich scenach (Gdyńskie Centrum Kultury, Teatr Boto, Teatr Zielony Wiatrak).

Zagrała kilkadziesiąt ról teatralnych, ale najważniejszą z nich jest Wiera Gran z „Jutro będzie za późno” Wiesławy Sujkowskiej w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej (2016, Teatr Muzyczny w Toruniu). Spektakl został dostrzeżony i nagrodzony na wielu festiwalach. Ta wyjątkowa kreacja w szczególny sposób łączy w sobie aktorski, wokalny i muzyczny warsztat aktorki. Poza teatrem z pasją odnajduje się w dubbingu – od kilku lat współdziała w zespole trójmiejskiego Studia Tercja, które udźwiękowiło tysiące odcinków kreskówek i seriali młodzieżowych. Nie tylko użyczyła głosy całemu wachlarzowi postaci, ale również napisała dialogi do setek odcinków. A poza tym tym tłumaczy i pisze piosenki, świetnie śpiewa i gra na ukulele. Tworzy adaptacje i opracowania muzyczne do spektakli dla dzieci, prowadzi warsztaty aktorskie i dubbingowe.

BILETY

Price

Quantity

Total

 • PORTOWE PIOSENKI - OLA LIS

  PLN 40.00

  CEGIEŁKA NA WSPARCIE TEATRU DIALOG

  PLN 40.00

  0

  PLN 0.00

Total

PLN 0.00

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page