top of page

Fri, 17 May

|

Teatr Dialog

FILIP FIEBIGER TRIO koncert

Pochodzący z Koszalina gitarzysta i kompozytor zaprosił do współpracy wyśmienitych pomorskich muzyków Mariana Szarmacha (perkusja) i Aleksandra Trybę (kontrabas). Repertuar trio porusza się w różnych stylistykach od jazzu po blues, soul czy funky.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
FILIP FIEBIGER TRIO koncert
FILIP FIEBIGER TRIO koncert

Czas i lokalizacja

17 May 2024, 20:00 – 21:30

Teatr Dialog, Grodzka 3, 75-002 Koszalin, Polska

O wydarzeniu

Założony w 2023 r. zespół prezentuje muzykę wyrastającą z jazzu, pełną improwizacji, interakcji i wspólnej zabawy muzyką. Trio czerpie inspiracje z wielu gatunków: bluesa, R’n’B, funky, swingu, latino... Różnorodność repertuaru skłania do muzycznych poszukiwań, którym przyświeca idea zachowania autentycznego, gitarowego brzmienia - wspieranego przez kontrabas oraz perkusję - i stworzenia w trio pełnej palety brzmieniowej. Repertuar zespołu stanowią autorskie kompozycje lidera, skupione na łączeniu melodyjnych tematów z często nie oczywistymi harmoniami, które dają muzykom  interesującą przestrzeń do improwizacji.

Filip Fiebiger - gitarzysta, kompozytor i samouk. Laureat konkursów gitarowych Acoustic Guitar Battle i T. Burton Fingerstyle Festival. Wystąpił na scenie z legendą gitary jazzowej Johnem Stowellem. Założyciel duetu Common Tones. Brał udział wielu przedsięwzięciach muzycznych współpracując m.in. z: Bałtyckim Teatrem Dramatycznym, Teatrem Nowym w Słupsku, Teatrem Variete Muza, zespołem Raggafaya, Fingerstyle Guitar Evening, Sopot Fingerstyle Festival. Autor trzech płyt:

  • The Art of Waiting (2023) 15 autorskich kompozycji na gitarę akustyczną;
  • Common Tones EP (2018) gitara i kompozycje - duet z klarnetem wykonujący improwizowaną muzykę ilustracyjna;

As I hear it (2015) zbiór standardów jazzowych opracowanych na gitarę solo.

Marian Szarmach - perkusista z 50-letnim stażem na scenie muzycznej, aranżer, edukator i aktywista. Nie sposób zliczyć projektów w których brał udział i koncertów które zagrał. Przez dwadzieścia lat prowadził własne orkiestry występując na całym świecie z wieloma światowej klasy artystami m.in. legendarnym wokalistą Tonym Bennettem czy aktorem Alem Pacino. Wielokrotnie występował na Jazz Jamboree, Jazz Meeting, Złotej Tarce,  Jazz nad Odrą - gdzie z projektem Antiquintet zdobył I nagrodę. Grał z Orkiestrą Sami Swoi, 1981-1993, Pori J.F. Finlandia i North Sea Den Haag Holandia;

Z projektem Amalgamat -1985 roku nagrał LP ,,Blues na Niby";

Aleksander Tryba - Kontrabasista, basista, wszechstronny muzyk, laureat wielu konkursów muzyki klasycznej, którego wielką pasją jest muzyka jazzowa. Współpracuje z Kwartetem Mariana Szarmacha, Radunia River Jazz Band, Trójmiejską Kapelą Swingową.

BILETY

  • FFTrio

    miejsca nienumerowane

    PLN 40.00
    Sale ended

Total

PLN 0.00

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page